Hírek, aktuális / Csongrádról hozott érmet a körmendi birkózó

2022-11-17 09:52:32
Csongrádról hozott érmet a körmendi birkózó

Csongrádon rendezték meg a Leány Diák Országos Diákolimpiai Bajnokság döntőjét, ahol 166 versenyző mérettette meg magát.

A Kovács Vince Birkózó Se Körmend versenyzője, Somogyi Emese először vett részt ilyen típusú kihíváson. Tavasszal az Országos Bajnokságon még 46 kg-ban indult, akkor a második helyen zárt, azonban a diákolimpián magasabb súlycsoportban az 50 kg-sok között küzdött az aranyéremért. Első ellenfele ellen Emese tussal nyert, majd következő, Dél-Zselici vetélytársa ellen az első fél időben 6:0 -ra vezetett, viszont egy pillanatnyi kihagyás elég volt ahhoz, hogy Emesét betusolja. A körmendi sportoló harmadik mérkőzésén egy dunaújvárosi birkózóval került össze, ahol bebizonyította,  hogy vesztes mérkőzés után is fel tud állni, ismét tussal nyert. Végül utolsó ellenfelével szemben alul maradt, így bronzéremmel térhetett haza.