Körmend - ahol mindig jó együtt lenni
Projektek TOP PLUSZ

Hírek, aktuális / Húszéves lett a Senior Néptáncegyüttes

2025-12-13 10:52:43
Húszéves lett a Senior Néptáncegyüttes
 
Húsz éve alakult a Senior Néptáncegyüttes Körmenden, a jubileumra kiállítással és nagyműsorral  készültek

kiállításnyitó

A jubileumi kiállítás megnyitóján Hadnagyné Vörös Márta, a Körmendi Kulturális Központ, Múzeum  és Könyvtár nyugalmazott igazgatója idézte fel a Senior  Néptáncegyüttes alakulásának körülményeit: Kiss Gábor és Solti Sándor – jelenleg is aktív tagok – nosztalgikus pillanatukban gondolkodtak azon, hogy vajon mennének-e az egyes tánclépések, és hogyan is voltak anno a  koreográfiák. – Addig-addig gondolkodtak, amíg ki nem találták, hogy összehívják az egykori BBÁ-s  táncos társaikat és megpróbálnak újra táncolni. Sokan mentek el az első találkozóra, aztán az idő  múlásával alakult ki az a társaság, akik a mai napig összetartanak, az egyesület tagságát alkotják. Az  első, ismétlő lépések gyakorlásakor állt melléjük Antal László, akitől régen is, majd haláláig rengeteget tanultak, majd rá emlékezve díjat alapítottak.
Alig múlt el fél év az újrakezdés óta, amikor új koreográfiával álltak színpadra – hangzott el. Az elmúlt  húsz évben nagyon sok minden történt az együttessel.
– A szavak helyett a kiállításon a képek mesélnek. Beszélnek vidám, megható, összekovácsoló eseményekről, a valahová tartozás élményéről, az együtt megélt pillanatokról. Nem maradhat ki az  együttes alapító tagjainak névsora, a jelenlegi tagok portréja. A jókedvű egyesület meghatározó közössége Körmendnek. Részt vállalnak mindenből, ami jótékonyságról, segítő kezek összekapaszkodásáról szól, de a seniorok azok, akiknek a tánchoz nem szükséges mindig balettpadló, bárhol, bármilyen körülmények között – hazai pályán és külföldön egyaránt – tudják ropni, sőt a  közönséget is minden alkalommal megmozgatják. Számtalanszor vállaltak olyan feladatot, amely  sokkal több, mint egy-egy produkció színpadi bemutatása; festettek padokat, térbútorokat, várkerti  építményeket, kezdeményeztek közösségi gyűjtéseket, szerveztek más civil társaságokkal közös aktív  napokat. Mindezek mellett mindig, minden körülmények között legfőbb támaszuk a családjuk, akik nemcsak elviselik és hagyják őket, hogy kedvtelésüknek éljenek, hanem mindenben mellettük állnak,  sőt gyakran mind, együtt vesznek részt egy-egy élményteli programon.
A családi háttér mára egyetlen, nagy családdá alakult – mondta Hadnagyné Vörös Márta.

senior néptáncegyüttes
 
Az ünneplő  együttest ezúttal is telt ház várta a körmendi színház nézőterén. Már az első táncot vastaps kísérte. A  szám érdekessége volt, hogy a már nem aktív tagok közül páran együtt ropták a táncot a jelenlegi  tagokkal. Dr. Szabó Barna, Körmend polgármestere köszöntőjében kiemelte, hogy az együttes  nemcsak a színpadon teljesít jól, hanem a város életében is meghatározó közösséggé nőtte ki magát.
A Szív dobban, láb toppan című műsor első felében a mai Magyarország tájegységeinek táncaiból  láthatott különféle koreográfiákat a közönség. A szünetben az együttes közös pezsgős ünneplésre  invitálta a nézőket. A gála második felében Erdély színes táncanyagát vitték színpadra a seniorok. Az  est folyamán a Fajkusz Banda húzta a talpalávalót. Az Ungaresca Seniorok és a KISZÖV Senior Táncegyüttes is színesítette az estét. A műsor csúcspontjaként a körmendi senior táncosok családtagjai is színpadra léptek egy közös tánc erejéig. A műsor végén átadták az együttes által alapított Antal László-díjat Varga Albinnak, a Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes vezetőjének.
 
További képek a jubilumi műsorról

samantha
Fotó: Jámbori Tamás
Körmendi Híradó


 

Eseménynaptár

Hírek, aktuális

2026-01-14 14:34

Tájékoztató éles lőgyakorlatról

2026. februárTovább

2026-01-14 10:07

Kalap Jakab koncert

Dupla előadásTovább

2026-01-14 08:10

42. Somogyi Kupa Teremlabdarúgó Torna

Körmend, Városi SportcsarnokTovább

2026-01-13 15:56

Képzési kínálat 8. osztályosok számára

Rázsó Imre TechnikumTovább

További hírek

Kövessen minket Facebookon is Felhívások Adatok

Partnereink