Fókuszban az öröm
A Krisztushívők közösségének égre mutató ujja a templomtorony. Napjainkban, amikor a világ tekintete sokkal inkább szegeződik különféle képernyőkre, mint az Isten országára, különösen fontosak körülöttünk azok a szimbólumok, amik arra emlékeztetnek: Nézzünk fel!
2024. július 21-én a Körmendi Evangélikus Egyházközség szépszámú gyülekezet közösségében úrvacsorás, ünnepi istentiszteleten adott hálát templomának megújult tornyáért. A napra pontosan 136 évvel ezelőtt felszentelt templom teljes felújításának első ütemében a torony szépült meg nagyrészt a 35 m ft-os pályázati forrásnak köszönhetően, de a téglajegyekből összegyűjtött 2,6 m ft saját erő is hozzájárult a 47 méter magas torony újjászületéséhez.
Benedek János helyi lelkész bevezető szolgálatát követően Szemerei János a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke igehirdetésében (Zsolt 121. 1-2) emlékeztetett rá, hogy evangélikus identitásunk megélésében különleges szerepe van a tornyoknak, hiszen a türelmi rendelet szigorú korlátok közé préselt szabályai szerint az első időkben az evangélikus templomhoz nem épülhetett torony. Később aztán a törvények enyhülésével az evangélikusság számára a toronyépítés egyet jelentett a felekezeti méltóság visszaszerzésével. A zarándokének-zsoltár visszatükrözi a korabeli ember gondolkodását, mely szerint a hegyek, a magaslatok az Isten közelségét jelentik. A torony is égre mutató jel, és rajta a kereszt, mely Krisztusra emlékeztet, ma is összeköti az eget a földdel, összekapcsolja az embert az Istennel. A püspök összegző gondolataiban felhívta a gyülekezet figyelmét arra, hogy a hálaadás mellett ne feledkezzenek meg a torony tetején lévő keresztről, mely az Isten szeretete, Krisztus valósága a valódi öröm s ez
az öröm legyen minden keresztyén ember fókuszában. Közel egy év után bontották el az állványzatot és ma
már messziről látszik a felújított templomtorony
Az istentisztelethez csatlakozó közgyűlést vezető Benedek János körmendi lelkész beszámolt a felújítás anyagi és műszaki körülményeiről, és egyben rövid gyülekezet- és templomtörténeti áttekintést adott a kezdetektől napjainkig. Az alkalmon köszöntötték a gyülekezet vendégeit, és itt köszönték meg a kivitelezést végző mesterek színvonalas munkáját is.
Az istentisztelet és közgyűlés után a méltán büszke körmendi közösség szeretetvendégséggel zárta az ünnepet.
További képek a
galériában
Szűcs Péter Pál
Fotó: Jámbori Tamás
Körmendi Híradó