A madarak és fák napja

A madarak és fák napja Magyarországon minden év május 10-én megünnepelt jeles nap, amelynek célja a természetvédelem iránti elkötelezettség növelése, különösen az ifjúság körében. Ez a nap a Föld napjának testvérünnepe, és a madarak, valamint a fák kulcsfontosságú szerepére hívja fel a figyelmet az ökoszisztémák megóvásában.
A hagyományt Chernel István ornitológus szervezte meg először 1902-ben, Kőszegen, a párizsi madárvédelmi egyezmény hatására.