Hírek, aktuális / Felnőtt vereség Bükön!

37:25 (17:12)

2019. 04. 06. 16:00 Bük, Városi Sportcsarnok
NB II Észak-nyugat, Felnőtt

Játékvezetők: Gréczi Gergő, Koltai Dániel

Körmendi DMTE: Dudora Nikolett, Cser Kitti (2), Huszár Csenge (4), Faragó Lea (7/2), Adorján Kinga (3), Török Eszter (2), Zsiga Réka (4), Cserék: Anek Janka, Horváth Diána, Kiskós Kitti (3), Szalai Lili, Somlai Viktória, Herczeg Kata

Edzők: Varga Andrea, Kiskós Kitti

Hétméteres: 5/3, ill. 3/2
Kiállítás: 4 perc, ill. 10 perc

Eredmény alakulása: 8.p. 3-3, 15.p. 10-4, 25.p. 13-11, 40.p. 23-17, 48.p 27-20, 55.p 33-24

Kiskós Kitti edzői értékelése: “Sajnos főleg védekezésben éreztünk meg meghatározó kezdő, felnőtt játékosaink hiányát. A dinamikus büki csapat könnyű szerrel szerezte a gólokat. Sokszor kapkodtunk a támadás befejezésekkel, amit rendre könnyű gólokkal büntettek. Gratulálok a hazai csapatnak! Mi edzünk tovább, hogy a hibáinkat kijavítsuk!”

Cser Kitti – játékos szemmel: “Nem teljes kerettel vágtunk neki a mérkőzésnek, hiszen 2 játékosunk hiányzott. A meccsen védekezésben dekoncentráltak voltunk, támadásban kapkodtunk. Ellenfelünk pedig gyors lerohanásgólokat tudott szerezni, illetve könnyű ziccereket lőhettek a védekezésbeli hibáinknak köszönhetően. Jövő hétvégén szintén egy hajtós mérkőzés lesz, azon fogunk dolgozni, hogy a mostani hibáinkból tanuljunk s kijavítsuk őket!

Fontos ifjúsági győzelem Bükön

30-35 (14-15)

2019.04.06. 18:00, Bük Városi Sportcsarnok
Ifjúsági III.osztály

Körmendi DMTE: Anek Janka, Somlai Viktória (10), Herczeg Kata (4), Péter Sára (1), Horváth Diána (7), Szalai Lili (4), Zsiga Réka (7), Csere: Nagy Júlia, Farkas Janka, Varga Korinna (2), Őri Tünde

Edző: Adorján Kinga

Mérkőzés alakulása: 7.perc (3-3), 18.perc (7-8), 25.perc (13-11), 35.perc (17-18), 46.perc (23-24), 55.perc (27-31)

Adorján Kinga edzői értékelése: „Az első félidő elején a lányok nem védekeztek, támadásban kapkodtak. A büki időkérés után megnyugodtunk egy kicsit, felgyorsítottuk a játékot és sokkal türelmesebben játszottunk a fal előtt. A védekezés összeállt, így sikerült átvennünk a vezetést. A második félidőben se szusszanhattak a lányok egy percet sem, hisz a hazai gárda eléggé megnehezítette a dolgunkat. Kondiban jobbak voltunk, tovább bírtunk futni, így a második félidő közepére sikerült 2-3 gólos előnyt szereznünk és ezt még tovább tudtuk növelni. Gratulálok a lányoknak egy nagyon fontos meccset nyertek meg, hisz lassan a végjátékhoz érünk, ahol minden pont számít.”

Szalai Lili – játékos szemmel: „Nehéz meccsel álltunk szemben, és tudtuk, hogy nagy a tét. Ezért mindenki nagyon izgult, ez látszott is. Viszont végre nem önállóan akartuk megoldani, hanem csapatként, és ezt tükrözte a védekezés, illetve támadásunk is. Voltak persze hibáink elől, de hátul igyekeztünk ezeket kijavítani és ez volt a győzelem kulcsa. Gratulálok a csapatnak, és bízom benne hogy a következőkben még jobbak leszünk!”

Forrás: kormendkezilabda.hu